"1961. 08. 11-én születtem Budapesten. 1979-ben érettségiztem a Landler Jenő Szakközépiskolában, ahol számítástechnikaiműszerész szakmát kaptam. Ezután elvégeztem az ELTE Természettudományi Karát, mint főiskolai végzettségű programozó matematikus. Ezzel párhuzamosan elkezdődött a színházi karrierem az Egyetemi Színpadon, amely később hivatásommá vált. Magyarországon és külföldön is számos sikert arattunk alternatív mozgás- és táncszínház együttesek tagjaként. 1991-ben megalakítottuk a Dream Team Színházat, amelyet 2000-ben kulturális egyesületként jegyeztettünk be a bíróságon (ennek elnöke vagyok) kibővítve alaptevékenységet az oktatással (ezek között a harcművészettel is), fordítással és természetesen a kortárs tánccal kapcsolatos összes tevékenységgel (ebbe tartozik a népszerűsítés is).
Ezen tevékenységek motivációjaként kezdtem érdeklődni a harcművészetek iránt, először a KOSC Virányos Kyokushinkai Szakosztályon. 1995-ben ismerkedtem meg az aikidóval, és ettől kezdve megszakítás nélkül gyakorlom Michel Gollo sensei vezetésével.
- 2000-től tanítok aikidót, 2 dojóm van, a Somogyi utcában (Ume no hana dojo) és Zsámbékon.
- 2001. 08. 20. – 1. dan (Fujita Masatake shihan)
- 2003. 07. 30. – 2. dan (Fujita Masatake shihan)
- 2004-ben végeztem a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar sportedző (aikido szakágban)
- 2010. - 3. dan; Magyarországi Kobayashi Dojok Egyesülete
Ettől az időponttól kezdve rendszeresen látogatom a Kobayashi dojót, melyet Szabó Balázs sensei vezet.
Legrégebbi tanítványom, Sárossy Péter szintén tanít, Római fürdőn vezeti a Jamabiko dojót."
Dojonk
A Dojot 2000-ben indította instruktorunk Tóth Imre. Nevét a japán és más távolkeleti kultúrákban is fontos szerepet játszó szilvavirágról (Ume) kapta.
Az első fa, amely tavasszal virágba borul a szilva. A szilvavirágok megjelenése egyértelmű jele a tavasz beköszöntének, de a szilvavirág maga a tél jelképvirágának számít, a négy évszakot reprezentáló virágok egyike. A bambusz és a fenyő mellett ő a harmadik tagja annak a csoportnak, melyet a "hideg időszak három barátja"-ként emlegetnek. A japán hagyomány szerint a szilvavirág óv a gonosz dolgoktól, éppen ezért a szilvafákat a kertek észak-keleti részére ültetik, ahonnan állítólag a gonosz érkezik.
A virág maga igen sűrűn előforduló jelkép, szépséget, nemességet és bátorságot jelent, mert már akkor virágozni kezd amikor még a hó a földön van.
Dojonk számára a szilvavirág jelképezi az Aikido-ban megtalálható lágy eleganciát illetve az Aikido gyakorlásához szükséges kitartást. Ez a két legfontosabb erény ami szerintünk az Aikido gyakorlásához és elsajátításához leginkább szükséges. A hozzánk látogató érdeklődőket ennek megfelelően kellemes társaság és jó hangulat várja valamint olyan emberek társasága akik az Aikido-t lassan, de biztosan szeretnék elsajátítani, nem pedig egy gyorstalpaló tanfolyam keretein belül.
Sok szeretettel várunk mindenkit, akit érdekel a harcművészet és a fent leírtak számára szimpatikusak!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése